Saugumo jausmas – vienas svarbiausių jausmų kiekvienam žmogui. Gatvėje, viešajame transporte, naktiniame klube ir kitose viešose erdvėse vykdomas seksualinis smurtas verčia jaustis nesaugiai, turi įtakos gyventojų judumo mažėjimui, sprendimui dažniau likti namuose, vengti tam tikrų viešų vietų.
Siekdami kurti saugesnius miestus ir užtikrinti juose gyvenančių gyventojų gerovę, siūlome jums pagalbą planuojant ir įgyvendinant seksualinio smurto prevenciją viešose erdvėse. Kartu kurdami aplinką be seksualinio smurto prisidėsime prie gyventojų fizinės ir psichikos sveikatos gerinimo.
Prisijunkite prie mūsų, ir kartu kurkime saugią viešąją erdvę, kurioje visi gyventojai (-os) gali saugiai dalyvauti visuomenės gyvenime. Galime padėti jums planuoti, kurti ir įgyvendinti priemones, skirtas seksualinio priekabiavimo ir kitų seksualinio smurto formų prevencijai viešosiose vietose ir naktiniame gyvenime, pradedant nuo sutikimo kultūros vystymo iki apsaugos nuo išprievartavimo narkotikų ir kitų su saugiu naktiniu gyvenimu susijusių temų.
Temų pavyzdžiai: sutikimas ir atsakas į seksualinio pobūdžio komentarus, seksualinio priekabiavimo apraiškos viešojoje erdvėje, stebėtojų intervencija, įvairovė ir įtrauktis viešojoje erdvėje, bendruomenės įtraukimas kuriant saugias viešąsias erdves, pranešimas ir pagalba nukentėjus nuo seksualinio smurto viešoje erdvėje, sutikimo formos naktiniame gyvenime, seksualinis priekabiavimas ir kitos smurto formos erdvėse, kuriose yra daug žmonių, stebėtojų intervencija, saugių erdvių kūrimas, traumos suvokimu grįstos intervencijos naktinio gyvenimo metu, seksualinio smurto prevencija naudojant informacines technologijas, bendruomenės įtraukimas, pagalba nukentėjusiems asmenims ir kt.