Kiekviena/as gali susidurti su seksualiniu smurtu bet kada ir bet kur.
Jei patyrėte seksualinį smurtą, svarbu suprasti, kad tai nebuvo jūsų kaltė, todėl nekaltinkite savęs dėl nieko ką padarėte ar ko nepadarėte.
Tik smurtautojas/a yra atsakingas/a už seksualinį smurtą.
Seksualinis smurtas vis dar yra viena labiausiai apleistų smurto formų, dėl nesusiklosčiusios praktikos, gali tekti sukaupti nemažai stiprybės ir kreiptis ne į vieną gydytoją ar kitą specialistą tam, kad gautumėte reikiamą pagalbą.
Nepaisant to, neturite kentėti viena/as, Lietuvoje yra organizacijų, kurių specialistai teikia pagalbą seksualinį smurtą patyrusiems žmonėms.
Seksualinio smurto patyrimas gali sukelti įvairias reakcijas ir pasekmes, kiekvienas žmogus tai patiria skirtingai. Dalyvavimas konsultacijose, pagalba gali pakelti savivertę ir palengvinti su trauma susijusius jausmus.
SKUBI PAGALBA
Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambinkite 112
SPECIALIZUOTA PAGALBA
Nukentėjus artimoje aplinkoje pagalbą suteiks Specializuotos kompleksinės pagalbos centras. Nemokama psichologinė, teisinė ir tarpininkavimo pagalba teikiama telefonu ar naudojant chat funkciją, susitikus gyvai.
Nukentėjus už artimos aplinkos ribų pagalbą suteiks Pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims tarnybos – nemokama psichologinė, teisinė pagalba, tarpininkavimas.
EMOCINĖ PARAMA
Pagalbos moterims linija: 8 800 66366
Vilties linija (suaugusiųjų emocinė parama): 116 123
Vyrų krizių centras Vilniuje: 8 674 4681
Jaunimo linija: 8 800 28888
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba): 8 800 77277
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (24/7): 8 679 61679
MEDICININĖ PAGALBA
Paslaugas seksualinį smurtą patyrusioms pacientėms teikianti asmens sveikatos priežiūros įstaiga (toliau – paslaugas teikianti ASPĮ) – ASPĮ, kurioje nenutrūkstamai (ištisą parą, 7 dienas per savaitę) teikiamos paslaugos seksualinį smurtą patyrusioms pacientėms:
Viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos; ·
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos; ·
Viešoji įstaiga Klaipėdos universitetinė ligoninė; ·
Viešoji įstaiga Respublikinė Šiaulių ligoninė; ·
Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė
Nesant galimybės kreiptis į šias ASPĮ, galima kreiptis į bet kurią sveikatos priežiūros įstaigą. Šiuo metu Lietuvoje neturime gerai išvystytos specializuotos pagalbos nuo seksualinio smurto nukentėjusiems suaugusiems asmenims, todėl gali tekti įdėti nemažai pastangų siekiant gauti pagalbą.
VIRTUALI PAGALBA
Suprantame, kad tema yra labai jautri ir kartais gali būti painu rasti informacijos apie prieinamą pagalbą nukentėjus nuo seksualinio smurto. Todėl siūlome galimybę anonimiškai pasidalinti savo istorija ir gauti reikiamą informaciją.
Rašykite mums: pagalba@ribologija.lt
Siekdami teikti geriausią patirtį, įrenginio informacijai saugoti ir (arba) pasiekti naudojame tokias technologijas kaip slapukus. Jei sutiksime su šiomis technologijomis, galėsime apdoroti duomenis, tokius kaip naršymo elgsena arba unikalūs ID šioje svetainėje. Nesutikimas arba sutikimo atšaukimas gali neigiamai paveikti tam tikras funkcijas.